312 615 165 smile.fido@seznam.cz

Služby

Zubní ordinace MUDr. Pavla Nováka se stará o všechny pacienty z Kladna a okolí včetně dětí. Poskytujeme komplexní stomatologické služby v oblasti záchovné stomatologie, protetických prací nebo běžné stomatologické chirurgie a snažíme se, abychom ve všech oblastech své péče nabízeli svým pacientům něco navíc. Věříme, že Vám naše vzájemná spolupráce bude vyhovovat!

Záchovná stomatologie

V rámci záchovné stomatologie se věnujeme především ošetřování běžných i vážnějších zubních kazů našich pacientů. To se děje primárně pomocí zubních výplní různých druhů, které pomáhají odstranit defekt způsobený na zubu důsledkem kazu a vrátit zubu jeho původní funkčnost i vzhled. V dnešní době je pacientům k dispozici celá řada druhů zubních výplní a v naší ordinaci se snažíme, abyste při ošetření zubního kazu měli co nejširší možnost volby.

Které druhy výplní si u nás můžete vybrat?

 • amalgámové plomby – tradiční tmavá varianta, nízké náklady (Amalcap, Tytin)

 • fotokompozitní výplně – bílé výplně, skvělý vzhled, dobrá pevnost a odolnost (Filtek Ultimate)

 • barevné výplně – pro první dětské zoubky: plomba, kterou si každý malý pacient oblíbí (barvy dle vzorníku)

 • kořenové výplně – výplně používané při endodontických vyšetřeních po hlubokém poškození zubu (Endomethason, Ultracal XS, Diaroot,Bioroot a Biodentine.

 • aplikace šperků na zuby

   Stomatochirurgie

   Tam, kde konzervativní stomatologie nestačí a zub je v natolik vážném stavu, že je nutné jej vytrhnout, přichází na řadu chirurgická extrakce. V naší ordinaci se staráme o běžné, nekomplikované extrakce, ať už je jejich důvodem zubní kaz nebo ortodontické důvody.  V ordinaci myslíme na to, aby pro Vás ošetření neznamenalo zbytečnou bolest a nepohodlí. I díky dlouhodobým zkušenostem v našem oboru Vám můžeme slíbit, že pro Vás žádný stomatochirurgický výkon nebude znamenat nadbytečný diskomfort. Pro všechna ošetření používáme kvalitní anestetika (Ubistesin, Supracain).

   Náhrady zubů

   Po ztrátě zubů následkem úrazu nebo extrakce je nutné postarat se o to, abyste získali adekvátní náhradu, která ve Vaší ústní dutině nebude budit pozornost a která bude dokonale funkční. Při dobře odvedené protetické práci si Vaše okolí nevšimne žádného rozdílu – a brzy na něj zapomenete i Vy. Zubní náhrady obecně spadají do dvou základních skupin: fixní a snímatelné. V naší ordinaci zhotovujeme a aplikujeme všechny zubní náhrady tak, abyste s nimi byli ve všech ohledech spokojeni.

   • Fixní náhrady jsou k dispozici ve formě korunek nebo můstků. Korunka nahrazuje jediný zub a nasazuje se na obroušený zbytek nemocného zubu; můstek překlenuje mezeru, která v ústech zůstala po ztrátě skupiny zubů. Korunky i můstky nabízíme v metalokeramické nebo celokeramické variantě.

   • Snímatelné náhrady mohou být celkové, nebo částečné. V ordinaci nabízíme pružné snímací náhrady Deflex, které jsou vyrobené z termoplastu, skvěle drží v ústech a vypadají zcela přirozeně.

   Bělení zubů

   V ordinaci MUDr. Pavla Nováka dokážeme vyhovět i pacientům, kterým záleží především na dokonalém vzhledu jejich zubů. Jedním ze způsobů, jak estetiku chrupu zlepšit, je bělení zubů. V ordinacích nabízíme:

   • ordinační bělení zubů
   • domácí bělení zubů

   Pro obě varianty bělení zubů používáme produkty značky Opalescence, které se nám dlouhodobě osvědčují a jsou vysoce účinné. Především v bezpečnosti celého procesu vynikají nad celou řadou výrobků, které jsou volně dostupné v drogeriích nebo lékárnách.

   V ordinaci také nabízíme vysoce efektivní metodu pro odstraňování nečistot ze zubů – tzv. pískování (air flow). Pískování využívá speciální prášek, který pod tlakem vody a vzduchu pomáhá odstraňovat plak a pigmentaci.

   Naše další služby:

   odstraňování zubního plaku